آخرین خبرها
خانه | مقالات | دوربین | آیا دوربین مداربسته در منزل شما را یک بیمار پارانویا نشان می دهد ؟

آیا دوربین مداربسته در منزل شما را یک بیمار پارانویا نشان می دهد ؟

پارانویا در تعریف عام آن ، حالتی است که شخص در آن با اهمیت فوق العاده و خارج از اندازه ای که به سلامت جانی و مالی خود می دهند ، خودرا شکنجه می دهد . این گونه افراد مدام در این فکر هستند که عواملی انسانی ، طبیعی یا ماوراء طبیعی خودشان ، دارایی یا افراد خانواده شان را تهدید می کنند و همه در فکر توطئه چینی بر ضد آنها هستند.
روزانه افراد خیلی زیادی دوربین مدار بسته در منزل یا محل کار خود نصب می کنند تا ورود افراد غیر مرتبط و سازمان یا اقدامات غیر مجاز همسایگان یا کارمندان مطلع شوند.
بحث امنیت محدوده زندگی یک مسئله کاملاً طبیعی بوده و هیچ نشانه ای مبنی بر بیماری پارانویا نمی باشد .
اگر استفاده از تکنولوژی روز را به عنوان نوعی بیماری تلقی کنیم ، استفاده از سیستم دوربین مکدار بسته هم میتواند بیمکاری محسوب شود.
در زیر تجربه ی برخی از افراد مختلف از نصب سیستم مدار بسته در منزل آورده شده است :
1- ما سیستم دوربین مدار بسته را زمانی که خانه مان را می ساختیم نصب کردیم . دلیل اصلی این کار این بود که همسایه مان به طور عجیبی مشکوک بود ولی بعد از استفاده از دوربین های مدار بسته متوجه شدیم که فقط یک پیرمرد تنها و بی آزار همسایه ماست .
2- پلیس به کمک تصاویر دوربین مدار بسته ای که ما کار گذاشته بودیم توانست شخصی را که از منزل روبرویی سرقت کرده بود شناسایی و دستگیر کند .هر وقت منزلمان را عوض کنیم حتماً باز هم از سیستم دوربین مدار بسته استفاده خواهیم کرد .
3- نگاه کردن به تصاویر ضبط شده دوربین های مدار بسته واقعاً جالب بود . فهمیدیم که سگ عزیزما بوده که گلهای رز باغچه را نابود کرده وتقریبا همه ی روز را خواب بوده است. اینکه می دانیم اگر کسی وارد خانه مان شود سیستم دوربین مدار بسته این مسئله را ثبت خواهد کرد باعث آرامش خاطرمان می شود .
4- بعد از نصب دوربین مدار بسته بود که فهمیدیم شخصی که به عنوان پرستار بچه استخدام کرده ایم در زمانی که در منزل ماست مرتب با تلفن حرف می زند و کاملاً رفتار سخت گیرانه ای با پسر کوچکمان دارد که بر خلاف توافقات اولیه ما با هم بودیم .
5- همسرم کیف پولش را گم کرده بود ، بعد از باز بینی فیلم های دوربین مدار بسته متوجه شدیم که خیلی اتفاقی داخل جعبه ابزار تعمیرکار یخچال افتاده بود .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.