آخرین خبرها
خانه | اخبار | شبکه | ادوات شبکه‌ای سالانه 400 هزار مگاوات ساعت انرژی الکتریکی را به هدر می‌دهند

ادوات شبکه‌ای سالانه 400 هزار مگاوات ساعت انرژی الکتریکی را به هدر می‌دهند

در حالی که به نظر می رسد روز به روز تعداد ابزار های عرضه شده بیشتر می شود، مسئله ای که در این بین کم به ذهن همه ما خطور می کند این است که همه این دستگاه ها با انرژی کار می کنند و انرژی باتری چیزی است که باید بیشتر در نظر داشته باشیم. در واقع میلیون ها دستگاه های الکترونیکی متصل به شبکه همگی مقدار زیادی از انرژی را مصرف و حتی به هدر می دهند.

آژانس بین المللی انرژی (IEA) گزارش کرده که دستگاه های شبکه ای در خانه ها و ادارات در کل جهان سالانه 616 هزار مگاوات انرژی را مصرف می کنند که البته شاید بتوان حدود 65 درصد از آن را با تکنولوژی های موجود کنونی از هدر رفتن نجات داد. این مقدار برابر است با انرژی 100 نیروگاه متوسط زغال سنگ با همه تولید گازهای گلخانه ای آنها.

بیشترین انرژی هدر شده مربوط به دستگاه هایی مانند کنسول های بازی و تلویزیون هایی است که در حالت بیکار روشن مانده اند یا در حالت Standby قرار دارند، نسبت داده شده است. در این حالت، تلویزیون ها تمایل دارند تا برای حفظ اتصال شبکه از انرژی استفاده کنند که البته می توان از حالت Sleeping نیز استفاده کرد تا مصرف انرژی نیز در حداقل باشد. ناگفته نماند که دیگر دستگاه های خانگی نیز بی گناه نیستند و یخچال فریزر نیز انرژی زیادی مصرف می کند.

آیا راه حلی برای تمامی این ها وجود دارد؟ شاید! به طور کلی، طراحی و عملکرد پروتکل های ارتباطی، شبکه ها و نرم افزار ها می توانند برای بهره وری انرژی اصلاح شوند، ناگفته نماند که راه حل های پوسته پوسته شدن انرژی نیز می تواند جوابگو باشد. در این مسئله بیشتر سیاست تشویق و انگیزه است که می تواند وضعیت را تغییر دهد.

منبع: Ubergizmo

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.