آخرین خبرها
خانه | اخبار | تا ۵ سال آینده ساکن خانه‌های هوشمند می‌شویم

تا ۵ سال آینده ساکن خانه‌های هوشمند می‌شویم

مرکز تحقیقاتی Fortinet بر اساس مطالعه گسترده‌ای که به تازگی در حوزه “اینترنت اشیا” انجام داده است اعلام کرد ۶۱ درصد مردم در جهان معتقدند که خانه‌های هوشمند و متصل به اینترنت طی ۵ سال آینده در اختیار آنها قرار می‌گیرد و نحوه زندگی را به‌طور کامل تغییر می‌دهد.

به گزارش  از رایورز، این تحقیق در ژوئن ۲۰۱۴ انجام شد و ۱۸۰۱ صاحب‌خانه از سراسر جهان در آن شرکت کردند و نظرات خود را در مورد “اینترنت اشیا” بیان نمودند.
در حالی که بسیاری از این افراد معتقدند بودند طی چند سال آینده غالب دستگاه‌ها و ابزارهای روزمره به اینترنت متصل می‌شوند، برخی نگرانی‌ها وجود داشت که نشان می‌داد مردم هنوز از امنیت این اتفاق راضی نیستند و احتمال می‌دهند مشکلات فراوانی برای آنها به وجود آید.
“جان مادیسون”(John Maddison) مدیر بازاریابی مرکز Fortinet گفت: «نبرد در حوزه “اینترنت اشیا” آغاز شده است. مرکز تحقیقاتی IDC به تازگی اعلام کرد ارزش بازار “اینترنت اشیا” تا سال ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۷.۱ تریلیون دلار می‌رسد.»
زمانی که از مردم پرسیده شد خانه هوشمند و متصل به اینترنت می‌تواند حریم شخصی آن‌ها را حفظ کند یا اطلاعات شخصی‌شان را به خطر بیاندازد، ۶۲ درصد افراد اعلام کردند که به طور کامل احساس خطر می‌کنند و تجاوز به حریم شخصی آنها را نگران و عصبانی کرده است.

همچنین، مردم در پاسخ به این سوال که چه کسی می‌تواند به بخشی از اطلاعات خانه‌های هوشمند دسترسی داشته باشند ۶۶ درصد گفتند که فقط کاربران معمولی و افرادی که مجوز دارند باید به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

طبق بررسی انجام شده ۴۸ درصد کاربران بر این باورند که شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های الکترونیکی وظیفه مدیریت و کنترل اطلاعات را دارند و نباید دستگاه‌ها را طوری بسازند که به راحتی بتوان به اطلاعات آنها دسترسی داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.