آخرین خبرها
خانه | آموزش | تکنولوژی جتکنولوژی جدید EXIR هایک ویژندید EXIR هایک ویژن

تکنولوژی جتکنولوژی جدید EXIR هایک ویژندید EXIR هایک ویژن

تکنولوژی EXIR سیستم پیشرفته IR می باشد که در این تکنولوژی با استفاده از LED های مخصوص IR این قابلیت را به دوربین ها اضافه نمودند که بتوانند پراکندگی و پخش نور IR را بصورت یکدست و یکنواخت در تمام کادر تصویر انجام داده و درنتیجه حاصل آن عدم تمرکز نور در مرکز تصویر و بهتر شدن ۹۰ درصدی پخش نور در تصویر می باشد ، بدین صورت که تمامی گوشه ها و زوایای کناری کادربه همان نسبت مرکز تصویر نور IR دریافت میکنند و این امر باعث دیده شدن اجسام و افراد در تمامی زوایای کادر میگردد

هتر است کمی در مورد نقش IR ها در دوربین های مداربسته توضیح دهیم :

دوربین ها برای نمایش تصویر در شب نیاز به نور مصنوعی دارند که برای رفع کمبود نور در ساخت دوربین ها از LED با تکنولوژی infrared(IR) استفاده می شود که معمولاً نسبت به فضای مورد نیاز و استاندارد مدل های مختلف دوربین تعداد معینی LED IR در اطراف لنز به کار گرفته می شود تا با پراکنده کردن نور مادون قرمز بتواند امکان تصویر برداری را برای دوربین فراهم آورد.

۴۲۱۲۲۷۲۶۹_۴۲۱۸۵_۱۱۶۹۶۸۶۴۲۰۰۲۲۳۲۵۸۷۹۱

امواج مادون قرمز قابل رویت با چشم انسان نبوده اما به وسیله سنسورهای دوربین این امواج قابل شناسایی است. این امواج دارای ضعف های فراوانی هستند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ـ با توجه به حرارتی که IR ها از خود تولید میکنند به مرور زمان باعث پائین آمدن کیفیت سنسور تصویر شده و افت کیفیت در طول زمان به همراه خواهد داشت.

ـ عدم شناسایی مناسب برای تصویر صورت افراد پس از نزدیک شدن به دوربین ها به دلیل پخش نور زیاد توسط IR ها .

ـ برد کوتاه IR ها از نقاط ضعف دیگر آن می باشد. اکثر دوربین های مدار بسته موجود در بازار دارای IR با برد ۲۰ تا ۳۰ متر می باشند.

ـ از دیگر مشکل های IR ها تمرکز نور بر روی جسم های فلزی و حجیم در مقابل خود است که این امر باعث تاریک شدن اطراف آن جسم می شود.

عدم عبور از شیشه های ضخیم نیز از مشکلات دیگر مادون قرمز است

از ویژگی های مهم EXIR ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کاهش بسیار زیاد نویز های تصویر : استفاده از LED های مستطیلی OLSON SMD LED شکل امکان پخش نور متناسب با اندازه معمول صفحه نمایش (۴:۳ و یا ۱۶:۹) را می دهد و در نتیجه سبب کاهش نویز تصویر در شب و کاهش آلودگی نوری (Light Pollution) می شود.

وضوح دید در شب تا ۸۰ متر : در مقایسه با شدت انتشار نور ۷۵۰mV در مدل های قدیمی، مدل های مجهز به فناوری EXiR امکان انتشار نور با شدت ۱۰۵۰mV را دارا می باشند. این امر سبب بهره مندی از نور مادون قرمز قوی تر و در نتیجه دامنه دید بیشتر می شود.

نور یکنواخت در تمام محیط : فناوری EXiR هایک ویژن امکان بهره مندی از روشنایی یکنواخت در تمام تصویر را فراهم نموده و در نتیجه مشکلات معمول لنزهای LED قدیمی از جمله روشنایی زیاد در مرکز تصویر و فضاهای تاریک و تیره در گوشه های تصویر وجود ندارد.

طول عمر بالای سری LED SMD OLSON نسبت به IR های موجود در بازار : استفاده ازOLSON SMD LED های شرکت اسرام آلمان و همچنین استفاده از منبع نوری مناسب باعث افزایش طول عمر این LED ها نسبت به LED های معمولی شده است. با به کارگیری فیلم های نازک بسیار پیشرفته و جدیدترین فناوری انتشار نور در این دوربین ها شاهد افزایش کارایی این LED ها تا ۳۰% نسبت به LED های قدیمی می باشیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.