آخرین خبرها
خانه | اخبار | درآمد ۴۰ میلیارد دلاری IBM از خدمات ابری و کلان داده‌ها در سال ۲۰۱۸

درآمد ۴۰ میلیارد دلاری IBM از خدمات ابری و کلان داده‌ها در سال ۲۰۱۸

سال گذشته این چهار بخش در IBM درآمدی بالغ بر 25 میلیارد دلار را به دست آوردند که رقم مذکور معادل 27 درصد از کل درآمد این شرکت محاسبه شد.

شرکت IBM اعلام کرد که با اعمال سیاست‌های جدید و کاهش هزینه‌های سازمانی، در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۴۰ میلیارد دلار از درآمد خود را از بخشی به دست می‌آورد که با نام «الزامات استراتژیک» شناخته می‌شود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تِک‌تایمز، این رشد قابل ملاحظه در درآمدهای IBM به واسطه افزایش تمرکز بر خدمات پردازش ابری، سیستم‌های تحلیل کلان داده‌ها(Big Data)، امنیت و سیستم‌های موبایلی صورت می‌گیرد که چهار بخش مذکور در این شرکت «الزامات استراتژیک» خوانده می‌شوند.

این کسب و کار نوظهور به گونه‌ای تعریف شده‌اند که بیشترین اهمیت را در پیشبرد اهداف IBM دارند و می‌توانند نسبت به واحد تولید سخت‌افزارهای سنتی این شرکت درآمد بالاتری به دست آورند.

سال گذشته این چهار بخش در IBM درآمدی بالغ بر ۲۵ میلیارد دلار را به دست آوردند که رقم مذکور معادل ۲۷ درصد از کل درآمد این شرکت محاسبه شد.

 

این رقم بیش از ۱۳ درصد از کل درآمد IBM بود که در سال ۲۰۱۳ میلادی به واسطه تمرکز بر چهار بخش مذکور به دست آمد.

به هر حال، اگر IBM این هدف را محقق کند، چهار حوزه یاد شده در مجموع ۴۴ درصد از درآمد ۹۰ میلیارد دلاری این شرکت را در سال ۲۰۱۸ میلادی به خود اختصاص می‌دهند.

مدیران ارشد IBM به سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران وال‌‌استریت توضیح دادند که این شرکت بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود قصد دارد ۴ میلیارد دلار روی این چهار بخش سرمایه‌گذاری کند تا ظرف سه سال از آنها ۴۰ میلیارد دلار درآمد به دست آورد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.