آخرین خبرها
خانه | اخبار | فایرفاکس جدید موضوعات مورد علاقه شما را پیشنهاد می‌دهد

فایرفاکس جدید موضوعات مورد علاقه شما را پیشنهاد می‌دهد

شرکت موزیلا همچنان تلاش می‌کند تعداد بیشتری از کاربران را به سمت خود بکشاند و در این راستا قابلیت جدیدی را با نام Suggested Tiles برای مرورگر اینترنتی فایرفاکس عرضه کرده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئرر، راهکار جدید این شرکت مشکل شرکت‌های تبلیغاتی را برطرف می‌کند و محتوای تولید شده توسط آنها را در قالب جدید و به دور از شکل و شمایل تبلیغاتی به کاربران ارائه می‌دهد.

سرویس Suggested Tiles در منوی اصلی مرورگر فایرفاکس ارائه می‌شود و مبتنی بر تاریخچه جست‌وجوهای اینترنتی انجام شده توسط کاربر، لیست موضوعات مورد علاقه او را پیشنهاد می‌دهد.

در این اقدام شرکت موزیلا سعی کرده است کمتر از قبل اطلاعات شخصی کاربران را به شرکت‌های تبلیغاتی به اشتراک بگذارد و با پیشنهاد موضوعات مورد علاقه کاربر در منوی اصلی، مزاحمت کمتری برای او ایجاد کند.

اما شرکت موزیلا که همواره ادعا می‌کند به مراکز تبلیغاتی وابستگی ندارد و کمترین اطلاعات را در اختیار آنها قرار می‌دهد، با این سیستم می‌تواند محبوبیت بیشتری نزد کاربران به دست آورد.

البته باید توجه داشت که این یک قابلیت کاملا جدید محسوب نمی‌شود. برای مدیریت هرچه بهتر آگهی‌ها در مرورگر موزیلا، نوامبر گذشته قابلیتی با نام Adverts در Firefox 33.1 ارائه شد و سپس فوریه امسال قابلیتی با نام Directory Tiles به دست کاربران جهانی رسید.

شرکت موزیلا اعلام کرد از هفته آینده نسخه بتای سیستم Suggested Tiles در اختیار کاربران جهانی قرار می‌گیرد و این قابلیت که کدهای آن به صورت متن‌باز نوشته شده است، پس از گذشت مدتی روی نسخه جدید فایرفاکس ارائه می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.