آخرین خبرها
خانه | اخبار | فیس‌بوک لایک‌های تقلبی را تشخیص می‌دهد

فیس‌بوک لایک‌های تقلبی را تشخیص می‌دهد

شرکت فیس‌بوک طی چند سال گذشته با پیگیری پرونده‌های قضایی علیه هرزنامه‌نویسان موفق شد ۲ میلیارد دلار از آنها خسارت بگیرد که البته این اتفاق هنوز هم باعث نشده است فعالیت هرزنامه‌ها در مقابل فیس‌بوک متوقف شود.
اما این بار بزرگ‌ترین شبکه‌ اجتماعی جهان به دنبال روش جدید رفته است.

به گزارش ایتنا از رایورز، “مَت جونز”(Matt Jones) از مهندسان توسعه سایت فیس‌بوک در یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «یکی از نکاتی که طی چند سال گذشته توجه ما را به خود جلب کرده، لایک‌های تقبلی بوده است.»

در ادامه این مطلب گفته شد: «ما انگیزه فراوان داریم تا با توسعه فناوری‌های خود کاربران بدی که پشت لایک‌های تقلبی نشسته‌اند را شناسایی کنیم. زیرا صاحبان کسب‌وکارها و کاربران عمومی که از پلتفورم ما استفاده می‌کنند، ارتباطات واقعی را طلب می‌کنند و تمایلی به تماشای نتایج تقلبی ندارند.»

شرکت فیس‌بوک این روزها خود را به ابزارهای پیشرفته‌ای مجهز کرده است تا فعالیت‌های تقلبی و غیرواقعی را شناسایی کند و البته از سازمان‌های بزرگ که در این پلتفورم صفحه شخصی دارند خواسته‌ است لایک‌های تقلبی نخرند.

جونز در ادامه مطلب خود نوشت: «لایک‌های تقلبی به جای آنکه برای صفحه شما مفید باشند، می‌توانند معایب فراوانی را به همراه بیاورند. کاربران واقعی پس از آنکه صفحه شما را لایک می‌کنند با آن درگیر می‌شوند و هرگونه تقلب در این جریان می‌تواند به ضرر شما تمام شود.»

شرکت فیس‌بوک هم‌اکنون الگوریتمی تعریف کرده است که میزان مراجعه کاربران، محتوای آن، تبلیغات مربوطه و … را شناسایی می‌کند و قادر است هرگونه فعالیت غیرواقعی در آن را زیر نظر بگیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.