آخرین خبرها
خانه | اخبار | فیس بوک رقیب سیسکو می‌شود

فیس بوک رقیب سیسکو می‌شود

فیس بوک اگرچه یک شبکه اجتماعی است، اما مدیران آن این روزها با تلاش برای تولید نسل جدیدی از سخت‌افزارهای رایانه‌ای، غول‌هایی مانند سیسکو را نگران کرده‌اند.
به نقل از بیزینس اینسایدر، پروژه فیس بوک در این زمینه موسوم به Wedge است و با اجرای آن فیس‌بوک هم وارد بازار 23 میلیارد دلاری سویچ‌های شبکه‌ای و اینترنتی می‌شود. این بازار فعلا در کنترل سیسکو است، اما ممکن است با فعال شدن فیس‌بوک در بازار یاد شده وضعیت تغییر کند.
Wedge بخشی از یک طرح رایانه‌ای آزاد است که اجرای آن از سوی فیس بوک از سال 2012 آغاز شده است. فیس بوک امیدوار است با اجرای این طرح راه جدیدی برای ساخت و فروش سخت‌افزارهای رایانه‌ای بیابد. طراحی‌های آزاد و متن باز این سخت افزارها به مشارکت همگانی در بهبود آنها کمک می کند. همچنین می‌توان این سخت افزارها را به رایگان مورد استفاده قرار داد. این فضا به طور کلی متفاوت از فضایی است که تاکنون از سوی شرکت‌های سخت افزاری برای ساخت و عرضه محصولات مختلف ترسیم و طراحی شده است.
فرار است در قالب این طرح نحوه طراحی و عرضه سرورها، هارد دیسک‌ها و حتی قفسه ها و راک‌های نگهدارنده تجهیزات سخت افزاری تغییر کند.
فیس بوک می‌گوید در سال 2013 از طریق پیشبرد این طرح توانسته بیش از یک میلیارد دلار در هزینه های سخت افزاری خود صرفه جویی کرده و محصولاتی را اختراع و عرضه کند که نیازهای این شرکت را به رایگان برطرف می‌کند.
از جمله محصولات طراحی شده در قالب این طرح سوییچ‌های  شبکه‌ای قابل برنامه‌ریزی نرم افزاری هستند که به اختصار SDN نامیده می‌شوند. ارتقای امنیت و تسهیل مدیریت سوییچ‌ها در همین قالب برنامه ریزی شده و موجب افزایش سازگاری آنها با عصر جدید اینترنت و فناوری های کلود می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.