آخرین خبرها
خانه | اخبار | نقشه آنلاین برای نمایش لحظه‌ای حملات سایبری

نقشه آنلاین برای نمایش لحظه‌ای حملات سایبری

توجه به تعداد اخبار امنیتی که هر روز در رسانه‌های مختلف منتشر می‌شود به خوبی اهمیت این مسئله را نمایان می‌کند تا دریابیم که تهدیدهای سایبری تا چه اندازه رواج یافته‌اند و چه میزان می‌توانند هر یک از ما را به خطر بیاندازند.
به گزارش  رایورز، با وجود همه این اتفاقات باید اعتراف کرد نوشتن کلمات و آگاهی دادن از این طریق کافی به‌نظر نمی‌رسد و اخبار نوشتاری و تصویری نمی‌توانند کاربران را از خطر واقعی که در کمین آنها است مطلع کنند.

با همه این صحبت‌ها، شرکت تولیدکننده ابزارهای امنیتی Norse فناوری جدیدی ارایه کرده است که به شما امکان می‌دهد در آن‌ِ واحد و به صورت لحظه به لحظه حملات سایبری که در سراسر جهان انجام می‌شود را روی یک نقشه آنلاین مشاهده کنید.

نقشه آنلاین مخصوص نشان دادن حملات امنیتی جهانی مبتنی بر فناوری DEFCON ارایه می‌شود و شدت حملات به نقاط مختلف جهان بر حسب رنگ‌های مختلف نمایش داده می‌شود تا کاربران متوجه شوند که در هر لحظه کدام یک از نقاط جهان بیشتر مورد حملات اینترنتی قرار می‌گیرند.

اگر شما برای مدت طولانی این نقشه را مشاهده کنید درخواهید یافت که در برخی کشورها رنگ‌های مختلف نشان داده‌ می‌شوند و این مسئله به آن معنی خواهد بود که این مناطق بیشتر مورد حملات سایبری قرار می‌گیرند.

بررسی روی این نقشه آنلاین نشان داده است که کشورهای چین و آمریکا بیش از دیگر نقاط جهان هدف حملات سایبری هستند و آمریکا در بیشتر مواقع شدیدترین حملات را شامل می‌شود.

البته باید توجه داشت که این نقشه کلیات حملات سایبری را در هر لحظه به نمایش می‌گذارد و به همین خاطر به کمک آن نمی‌توان تعداد حملات را نیز محاسبه کرد.

این نقشه آنلاین در آدرس اینترنتی زیر در دسترس می‌باشد و اطلاعات مفیدی را در این زمینه ارایه می‌دهد:
http://map.ipviking.com/?_ga=1.106938115.147739058701388686673

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.