آخرین خبرها
خانه | اخبار | نیمی از مردم جهان تا سال ۲۰۱۷ آنلاین می‌شوند

نیمی از مردم جهان تا سال ۲۰۱۷ آنلاین می‌شوند

“اتحادیه جهانی مخابرات”(ITU) وابسته به سازمان ملل متحد در آخرین گزارش جامع خود اعلام کرد بیش از ۵۰ درصد ساکنان کره خاکی طی سه سال آینده به اینترنت دسترسی خواهند داشت.

ITU در جدیدترین گزارش خود توضیح داد که خدمات پهنای باند موبایلی مخصوص گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی به پرسرعت‌ترین فناوری در تاریخ حیات بشر تبدیل شده‌اند.

این گزارش اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد مردم جهان آنلاین هستند و در حالی که تعداد کاربران اینترنتی جهان در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۲.۳ میلیارد نفر رسید، این رقم در پایان امسال از مرز ۲.۹ میلیارد نفر هم فراتر خواهد رفت.

بیش از ۲.۳ میلیارد نفر از مردم جهان تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی به خدمات پهنای باند موبایلی دسترسی خواهند داشت که احتمال می‌رود طی ۵ سال آینده این رقم تا ۷.۶ میلیارد نفر هم افزایش یابد.

 

گفته می‌شود که این روزها تعداد ارتباطات مبتنی بر خطوط پهنای باند موبایلی ۳ برابر بیشتر از خطوط پهنای باند ثابت است و این دسترسی‌ها باعث شده است ۱.۹ میلیارد نفر از ساکنان جهان در شبکه‌های اجتماعی عضو باشند.

جمهوری کره همچنان بیشترین ضریب نفوذ خدمات اینترنتی جهان را دارد و بالای ۹۸ درصد مردم آن به اینترنت دسترسی دارند که این رقم برای سال گذشته ۹۷ درصد گزارش شده بود.

اما کشور کوچک موناکو نیز برای سال جاری در زمینه ارایه خدمات اینترنتی بسیار موفق عمل کرده است و سوئیس بیشترین ضریب نفوذ ارائه خدمات اینترنتی مبتنی بر خطوط ثابت را دارا می‌باشد و گفته می‌شود که ۴۴ درصد خانواده‌های سوئیسی از این طریق وارد دنیای مجازی می‌شوند.

ایالت متحده آمریکا نوزدهمین کشور در زمینه تعداد کاربران آنلاین است که پس از آن آلمان در رتبه ۲۰ و استرالیا در رتبه ۲۱ قرار دارند.

البته باید توجه داشت که بریتانیا رتبه دوازدهم این لیست را به خود اختصاص داده است، ژاپن در رتبه ۱۵ ایستاده است و کانادا هم شانزدهم شده است.

در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد جمعیت ۷۷ کشور جهان آنلاین هستند که این رقم برای سال ۲۰۱۳ در ۷۰ کشور جهان گزارش شده بود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.