آخرین خبرها
خانه | اخبار | پاک کردن سوابق خود در گوگل

پاک کردن سوابق خود در گوگل

در روز نخست ارائه فرم آنلاین فراموشی اطلاعات قدیمی و تاریخ مصرف گذشته، ۱۲ هزار نفر تقاضای از پاک کردن اطلاعات خود از این موتور جستجو را داشته‌اند

cp389-promo

بعد از این که دادگاه اروپا رأی داد که گوگل باید اطلاعات  تاریخ مصرف گذشته افراد را از دور خارج کند، این ‌شرکت برای کسانی ‌که می‌خواهند فراموش شوند یک فرم آنلاین باز کرد.

حالا  تنها در یک روز ۱۲ هزار نفر در اروپا  این فرم آنلاین را برای حفظ حریم خصوصی خود پر کرده‌اند تا سوابق آنها از اینترنت پاک شود.

این حکم دادگاه اروپا در نتیجه شکایت یک اسپانیایی صادر شد که معتقد بود اطلاعات مربوط به بدهی‌های سابقش با وجود این که این بدهی‌های پرداخت شده اند هنوز در گوگل قابل دسترسی است و برایش مشکل ایجاد می‌کند.

بعد از این حکم تعداد زیادی از افراد به گوگل مراجعه کردند تا برخی اطلاعات در موردشان از نتایج جستجوی گوگل خارج شود. حالا گوگل یک فرم آنلاین درست کرده و از این افراد می‌خواهد که مشخصات و لینک‌هایی که  از نظرشان قدیمی شده و باید از دور خارج شوند وارد کنند. همه کسانی که این تقاضانامه را پر می‌کنند باید کارت شناسایی عکس دار خود را نیز اسکن کنند و بفرستند تا از تقلب جلوگیری شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.