آخرین خبرها
خانه | مقالات | اینترنت | چهار نباید برای اینترنت محل کار

چهار نباید برای اینترنت محل کار

این روزها کمتر کسب و کاری وجود دارد که بدون اینترنت بتواند چابک و فعال عمل کند، حتی شرکت‌هایی که کسب و کار آن‌ها هیچ رابطه مستقیمی با آی‌تی و کامپیوتر ندارند. بسیار شنیده‌ایم کیفیت اینترنت سرویس دهندگان در ایران مشابه یکدیگر است. اما بستر و تکنولوژی انتقال، نقطه تمایز پررنگی در کیفیت و ثبات سرویس به خصوص برای مصارف تجاری است.

چهارنباید، برای اینترنت کسب وکارها

“سرویس‌های اشتراکی”

سرویس اشتراکی را فراموش کنید؛ سرویس‌های اشتراک گذاری شده غیرقابل اعتمادترین نوع سرویس برای کسب وکارها هستند، به خصوص محل‌هایی که اینترنت را بین چند کارمند تقسیم می‌کنند. فکر کنید پهنای باند شما به خودی خود حداقل بین ۸ نفر تقسیم شده است و حالا شما هم آن را با چند نفر دیگر تقسیم کنید !!!

“اینترنتی حجمی ؟؟!”

سرویس‌های دارای محدودیت حجم، آزادی عمل تجاری را از شما می‌گیرند، فارغ از این که باید دائم نگران تمام شدن حجم سرویس خود و طی پروسه زمان‌بر خرید حجم و تمدید باشید و در این زمان پرسنل کسب و کار،  شما بی‌کار می‌مانند، به این فکر کنید به یک فایل حجیم مثل iso و ویندوز نیاز دارید این فایل در حدود ۳ تا ۴ گیگابایت حجم دارد … از یک سو هزینه حجم اضافه و از سوی دیگر هزینه سفارش از بازار و پیک موتوری و … “اگر هم به سرویس اشتراکی نامحدود فکر می‌کنید،  باز به مورد قبلی توجه کنید !!!”

“ADSL , ADSL+, ADSL2+”

ADSL هرگز !!!: مطمئنا می‌دانید ADSL مخفف Asymmetric digital subscriber line است، به معنی اشتراک خط دیجیتال ( نامتقارن) در این گونه سرویس‌ها پهنای باند مورد نظر به صورت نامتقارن ارسال و دریافت می‌شود یعنی اگر ۱۲ مگابیت سرعت داشته باشید این سرعت Download است و سرعت Upload معمولا خیلی کمتر است. شاید فکر کنید نیازی به آپلود یا ارسال فایل ندارید؛ یعنی تا به حال پیش نیامده یک فایل حجیم را ضمیمه ایمیل کنید و با مشکل مواجه شوید…

“وایمکس؟!! حتی برای خانه هم پیشنهاد نمی‌شود”

سرویس وایمکس حتی به خوبی پاسخگوی مشترکان خانگی نیست و به خاطر عدم پوشش یکنواخت و تاثیرپذیری بالای این نوع سرویس باوجود هرگونه نویز فرکانسی حتی داخلی می‌تواند در کار شما تداخل ایجاد کند و ترافیک بالای تعداد کاربران وایمکس در نزدیکی آنتن‌ها موجب افت شدید سرعت می‌شود (مطمئنا بیشتر در ساعات اداری و در مناطق خاصی از شهر از این سرویس استفاده می‌شود)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.