آخرین خبرها
خانه | اخبار | کاهش درآمد سرورها و فروش سوئيچ‌های اترنت L2 و L3

کاهش درآمد سرورها و فروش سوئيچ‌های اترنت L2 و L3

گزارش موسسه پژوهشی گارتنر نشان می‌دهد که به‌رغم رشد 1.4 درصدی فروش سرورهای شبکه در جهان، درآمد حاصل از فروش آن‌ها در سه‌ماهه نخست سال جاری ميلادی در مقايسه با مدت مشابه در سال گذشته 4.1 درصد کاهش يافته‌است.

اين گزارش می‌افزايد در ميان پنج شرکت بزرگ اين بازار، سيسکو تنها شرکتی است که شاهد افزايش درآمد بود و توانست درآمد حاصل از فروش سرورهای خود را 37 درصد افزايش دهد. اين درحالی است که سيسکو چهارمين شرکت فروشنده سرور است و پيش از آن اچ‌پی، آی‌بی‌ام و دل به‌ترتيب سه جايگاه نخست را در اختيار دارند.

درآمد اچ‌پی به‌عنوان بزرگ‌ترين فروشنده سرور در جهان که 25.5 درصد سهم بازار را در دست دارد، در سه ماهه نخست امسال 2.9 ميليارد دلار بود و در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 2.3 درصد کاهش يافت.

در حيطه ديگری از بازار شبکه نيز گزارش شرکت پژوهشی Dell’Ore Group نشان می‌دهد که بازار سوئيچ‌های اترنت Layer 2 و Layer 3 در سه‌ماهه نخست سال جاری ميلادی کاهشی به‌تقريب يک ميليارد دلاری را شاهد بوده‌است اما همزمان و باتوجه به تصميم شبکه‌داران کلان برای جايگزين کردن سوئيچ‌های 1GbE و 10GbE، فروش سوئيچ‌های 40GbE و 100GbE افزايش يافته‌است.

برای کاهش کلی فروش سوئيچ‌های اترنت Layer 2  و Layer 3 علت‌های گوناگونی ذکر شده‌است. از جمله اينکه با روی آوردن دانشگاه‌ها و کمپ‌ها به شبکه‌های ارتباطی بی‌سيم، نياز آن‌ها به سوئيچ‌های اترنت کاهش يافته‌است. ديگر اينکه در بخشی از سه‌ماهه نخست سال جاری سيسکو به‌عنوان بزرگ‌ترين فروشنده سوئيچ‌های شبکه در جهان داشت سوئيچ‌های سری جديد 9000 خود را برای ورود به‌ بازار آماده می‌کرد و بعضی از مشتريان ترجيح دادند منتظر ورود اين سوئيچ‌ها بمانند و تازه پس از ورود اين سوئيچ‌ها به بازار نيز به جای خريد آن‌ها مدتی به ارزيابی‌شان بپردازند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.