آخرین خبرها
خانه | اخبار | یک‌پنجم کارمندان نوکیا اخراج می‌شوند

یک‌پنجم کارمندان نوکیا اخراج می‌شوند

تصمیم اخیر مایکروسافت مبنی بر اخراج تعداد زیادی از کارمندان روی نوکیا تاثیر مستقیم می‌گذارد و این طور که منابع آگاه می‌گویند قرار است یک‌پنجم کارمندان این شرکت فنلاندی در آینده نزدیک کار خود را از دست بدهند.

به گزارش ایتنا از رایورز، روزنامه فنلاندی Helsingin Sanomat در گزارشی ویژه توضیح داد که تعداد زیادی کارمندان نوکیا متاثر از اخباری که به تازگی در مورد شرکت مایکروسافت منتشر شده است شغل خود را از دست خواهند داد.

اگر شایعات منتشر شده درست باشد که البته این طور به نظر می‌رسد، از هر ۵ کارمند نوکیا یک نفر شغل خود را از دست خواهد داد و مایکروسافت در ادامه این جریان در نظر دارد آزمایشگاه‌های مرکز تحقیق‌ و توسعه Oulu R&D واقع در شمال فنلاند را تعطیل کند.

شرکت مایکروسافت از دادن هرگونه توضیح در این زمینه خودداری کرد که البته این مسئله به معنی تایید یا تکذیب خبر یاد شده نبود.

نخستین اخبار در مورد اخراج گسترده کارمندان مایکروسافت هفته گذشته منتشر شد و در این راستا منابع آگاه داخلی اعلام کردند که مدیرعامل جدید غول نرم‌افزاری جهان در نظر دارد بزرگ‌ترین اخراج کارمندان مایکروسافت در تاریخ فعالیت‌های این شرکت را رقم بزند.

خبرگزاری بلومبرگ نیز در گزارشی از منابع آگاه موثق تایید کرد که مایکروسافت خود را برای این اقدام بزرگ آماده می‌کند و قرار است که خبر رسمی مربوط به اتفاق مذکور همین هفته منتشر شود.

هنوز جزییات بیشتر این اتفاق منتشر نشده است.
اما شرکت مایکروسافت سال ۲۰۰۹ به واسطه بروز بحران اقتصادی جهان مجبور شد ۵۸۰۰ کارمند خود را بیرون کند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.