آخرین خبرها
خانه | آموزش | آنچه در مورد هایک ویژن باید بدانید

آنچه در مورد هایک ویژن باید بدانید

دسته بندی محصولات هایک ویژن :
– دوربین مدار بسته آنالوگ
– دوربین مدار بسته تحت شبکه
– دستگاه ضبط دیجیتال DVR
– دستگاه ضبط تحت شبکه NVR
– دستگاه ضبط ترکیبی Hybrid
– دستگاه Encoder / Decoder
– کارت Encoder / Decoder
– لوازم جانبی دوربین مداربسته

۴۲۱۳۱۶۰۶۲_۱۶۲۰۱_۵۶۵۲۳۷۴۹۶۳۶۶۰۸۳۵۹۷۴ - Copy - Copy

دوربین های تحت شبکه هایک ویژن شامل چند سری مختلف می شوند
سری دو- ۲Line Camera
سری چهار- ۴Line Camera
سری شش – ۶Line Camera

دوربین های تحت شبکه سری دو با پارت نامبر
DS-2CD2
شروع می شوند و عدد بعدی پارت نامبر را در این عکس توضیح می دهیم
۲
۳ - Copy
برای اشنایی بیشتر با اصول پارت نامبرها ،یکی از مدل های دوربین سری ۲ را برای شما شرح میدهیم
۴
مزیت های استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه:
از جمله مزایای دوربین مداربسته تحت شبکه می توان به موارد زیر اشاره نمود:صرفه اقتصادی (Cost Advantage)
– کاهش هزینه کابل کشی به ویژه در پروژه های بزرگ (در شبکه های بی سیم که هزینه کابل به صفر می رسد)
زوم دیجیتالی با کیفیت بالا
قالب تصویر انعطاف پذیر (Flexible Image Format)
– در دوربین‌ مداربسته آنالوگ رزولیشن تصویر با (TVL) مشخص می‌شود (تعداد خطوط افقی موجود در تصویر) در دوربین‌ مداربسته تحت شبکه رزولیشن بر مبنای پیکسل بیان می‌شود. استفاده از دوربین‌های ۲ و ۳ مگاپیکسلی به صورت دوربین‌های مداربسته شبکه به سرعت رایج شده و این دوربین‌ها می‌توانند تصاویری به مراتب بهتر از دوربین‌های آنالوگ ارائه دهند. امروزه حتی دوربین‌ مداربسته شبکه با روزلیشن ۲۰ مگاپیکسل نیز وجود دارد. این دوربین‌ها می‌توانند تصاویر را با تمام جزئیاتشان نمایش دهند.
– امکان استفاده از بزرگنمایی های دیجیتال با
حداقل افت بر روی تصاویر (بویژه در خصوص رزولوشن های مگا پیکسلی)
– امکان انتخاب و تعیین رزولوشن های مختلف جهت دریافت تصاویر
– استفاده از روش Progressive Scanning در جهت تصویر برداری که در مقایسه با روش قدیمی Interlaced Scanning از کیفیت تصویر بالاتری برخوردار می باشد. (دوربین های آنالوگ به دلیل محدودیت استاندارد در مورد استفاده (PAL/NTSC) هر فریم تصویر را دو بار و با تأخیر زمانی اسکن میکنند که باعث افت کیفیت تصاویر متحرک میشود. در مقابل دوربین های تحت شبکه کل تصویر را در آن واحد اسکن کرده و در نهایت یک تصویر متحرک را بدون نویز و اعوجاج نشان میدهد.)
قابلیت تعیین رزولوشن و نرخ فریم (بر ثانیه) برای هر کانال بصورت مستقل
– عدم نیاز سخت افزار اضافه در جهت تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال در جهت ذخیره بر روی حافظه. در سیستم تحت شبکه تصاویر فقط یکبار دیجیتال شده و همواره دیجیتال باقی میمانند لذا کیفیت تصاویر بعد از انتقال به کیلومتر ها دورتر ثابت خواهد ماند.
– قابلیت انتخاب فرمت فشرده سازی مانند (H.264/MPEG4,MJPEG)
ساختار قابل توسعه (Expandable Structure)
– سهولت اضافه نمودن تعداد دوربین ها کاربران بیشتر در یک مجموعه
– قابلیت ارسال برق از طریق کابل شبکه (Power Over Ethernet) که در این صورت تنها یک کابل برای هر دوربین استفاده می شود.
(تغذیه برق دوربین از طریق کابل شبکه POE
– قابلیت ارسال فرامین کنترلی PTZ از طریق همان کابل شبکه
– امکان ارسال و دریافت صدا همزمان با تصویر بدون نیاز به تجهیزات اضافی و به صورت همزمان
– قابلیت استفاده از فیبر های نوری در ساختمان های بزرگ با تعداد دوربین های زیاد و حجم اطلاعات بالا
دوربین های تحت شبکه همانند بسیاری دیگر از تجهیرات شبکه با استفاده از پروتکل IP و بر روی بستر Wired و یا Wireless داده های خود را منتقل می کنند. با استفاده از این پروتکل می توان هم تصاویر ویدئویی و هم اصوات را انتقال داد.
انتقال داده ها از طریق اینترنت
دسترسی از راه دور
– دوربین های تحت شبکه را می توان بصورت Multi User و از راه دور دسترسی استفاده نمود. این عمل می تواند برای تماشای تصاویر زنده و تصاویر ضبط شده و در هر زمانی انجام شود. همچنین از لحاظ مکانی نیز محدودیتی وجود ندارد و دسترسی Remote از هر شبکه ای و از طریق اینترنت امکان پذیر است.
امنیت انتقال تصاویر
– با استفاده از کلمات عبور مختلف و رمزگزاری های پیچیده و مسدود کردن IP های ناشناس از داده های دوربین های تحت شبکه
محافظت می شود. علاوه بر این اطلاعاتی به تصاویر اضافه می شود که اصالت آن را به مراجع قانونی به اثبات برساند.ثبت رخداد ها و تصویربرداری هوشمند
– اگر دوربین در تمام مدت فعال باشد، حجم تصاویر ضبط شده بسیار زیاد می شود. در دوربین های تحت شبکه می توان در زمان هایی که تصویر برداری مورد نیاز نیست فعالیت دوربین را متوقف نموده و تنها در زمان های لازم و یا بلافاصله پس از وقوع یک رخداد تصویر برداری را فعال کرد. اینگونه قابلیت ها در قالب نرم افزار دوربین براحتی پیاده سازی می شود.
– دوربینهای تحت شبکه توانایی تشخیص حرکت یا motion detection دارند. علاوه بر این امکان مدیریت آلارم با قابلیت تنظیم حساسیت و موقعیت حرکت در تصویر نیز وجود دارد. ورودی های I/O امکان وصل انواع سنسورهای مختلف اعم از دود و گاز را به دوربین میدهد.
صدای دو طرفه
در برخی اماکن، برداشت صدا اهمیت زیادی دارد. با یک دوربین آنالوگ انتقال صدا ممکن نیست مگر با اضافه نمودن یک زوج کابل مخصوص میکروفون از دوربین تا DVR. در دوربین های تحت شبکه این مشکل توسط میکروفون داخلی حل شده است.
همچنین می توان ارتباط صوتی کاملا دوطرفه با افراد در حوضه دوربین های دیگر برقرار کرد که خود امتیاز ویژه ای برای کسب و کارهای و ادارات کوچک و بزرگ است. هم نظارت تصویری و هم ارتباط صوتی بدون هزینه اضافه!
– ارسال تصاویر با امنیت بالا
در یک دوربین آنالوگ، سیگنال ویدئویی بدون هیچگونه رمزنگاری روی یک رشته کابل کواکسیال منتقل می گردد.
در این حالت هرکسی می تواند با یک انشعاب ساده تصویر را بدزدد و یا بدتر از آن، تصویر دیگری را بجای تصویر واقعی جایگزین کند (احتمالا در فیلمهایی مثل Ocean’s Eleven دیده اید!)
در دوربین های تحت شبکه برای اطمینان از اصالت تصاویر و ممانعت از دستکاری و یا مشاهده آن توسط افراد غیر مسئول، تصاویر ارسالی روی شبکه و اینترنت، رمزگذاری می شوند.
دوربین تحت شبکه قادر به افزودن اطلاعات روی تصویر بهمراه تاریخ و ساعت، محل دوربین، نام کاربری، آلارم ها و دیگر اطلاعات لازم برای امنیت سیستم می باشد.
سنسور PIR در دوربین مداربسته هایک ویژنبا استفاده از سنسور PIR در دوربین مداربسته هایک ویژن می توان اجسام در حال حرکت را از طریق ویژگی حرارتی آنها شناسایی نمود. در نتیجه این امکان را به دوربین مداربسته می دهد تا بدون در نظر گرفتن شرایط نوری، عبور شخص در محدوده ۱۰ متری دوربین را شناسایی و شروع به ضبط تصویر نماید. علاوه بر این می توان هشدار صوتی دوربین مداربسته را نیز به عنوان زنگ هشدار فعال نمود

قابلیت BLC در دوربین هایک ویژن DS-2CD2420FD-IW
BLC – Black Light Compensation

یکی از مشکلاتی که همواره برای دوربین هایی که در داخل محل های سر پوشیده به سمت محل هایی با نور خارجی (مانند پنجره و درب های ورودی) نصب می گردند ، پیش می آید پدیده نور مخالف می باشد . با قابلیت BLC دوربین میتواند نور پس زمینه تصویر را جبران نموده و با کم یا زیاد نمودن اتوماتیک نور پس زمینه تصویر واضح تری داشته باشیم

۴۲۱۲۲۸۸۲۶_۲۵۲۷۸_۱۳۶۷۹۲۳۷۵۶۳۵۳۷۲۲۹۴۳۶

قابلیت پشتیبانی از SD Card در دوربین هایک ویژن مدل DS-2CD2420FD-IW

بسیاری از دوربین های شبکه از SD Card ها پشتیبانی می کنند.ممکن است به هر دلیل سرور،NVR و یا دستگاه های ذخیره سازی شما از کار بیفتد،وجود یک SD Card در دوربین شما باعث میشود که در چنین مواقع اضطراری حداقل فضای کوچکی را برای دخیره سازی تصاویر داشته باشید.
دوربین های هایک ویژن که قابلیت SD Card را دارند تا ۶۴ گیگابایت کارت حافظه را پشتیبانی می کنند

انتقال صدای دو طرفه در دوربین های مداربسته هایک ویژن
به آسانی فشردن یک دکمه شما می توانید با کارکنان خود صحبت کنید و یا از وضعیت کودک خود با خبر شوید. در دوربین مداربسته مدل DS-2CD2420FD-IW با بهره مندی از میکروفون و اسپیکر داخلی شما قادر هستید تا با محیط تحت نظارت خود ارتباط صوتی دو طرفه برقرار نمایید.

قابلیت های هوشمند دوربین مداربسته
• تشخیص هوشمند عبور از خط (Line crossing Detection)
• شخیص هوشمند ورود غیرمجاز (Intrusion Detection)
با استفاده از این ویژگی های هوشمند در دوربین های مداربسته IP هایک ویژن، در صورت ورود فرد یا جسم متحرک به محدوده مشخص شده و یا عبور از خط تعیین شده، هشدارهای صوتی یا تصویری فعال شده و بطور همزمان عملیات ضبط تصاویر آغاز می گردد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.