آخرین خبرها
خانه | آموزش | voip | ارتباط IP-to-IP بین دو عدد گیت وی FXS و FXO نیوراک

ارتباط IP-to-IP بین دو عدد گیت وی FXS و FXO نیوراک

هدف :

هدف از این سناریو برقراری ارتباط بین گیت وی FXS و FXO می باشد. بدین ترتیب که هریک از پورت های FXS قادر باشد با دیگر پورت های FXS در ارتباط بوده و از طریق پورت های FXO با خطوط شهری PSTN تماس برقرار کند. تماس های ورودی نیز از طریق FXO به FXS منتقل شود.

مرحله اول :

پس از وارد شدن به گیت وی   FXS در منوی Basic بخش Network آدرس IP را به ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۱۸ و آدرس گیت وی را به ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱  تغییر دهید

1_1_1

مرحله دوم :

از منوی Line  به بخش Feature وارد شوید، سپس تیک Registration را غیر فعال نمایید، با توجه به شکل دقت نمایید که تیک های مربوط به CID، Call Hold، Caller ID display، Call waiting فعال شوند.

1_1_2

 

مرحله سوم :

از منوی Routing وارد بخش Routing Table شده و دستورالعمل های ذیل را تایپ نمایید.

 

1_1_3

مرحله چهارم :

پس از وارد شدن به گیت وی   FXO در منوی Basic بخش Network آدرس IP را به ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۱۷ و آدرس گیت وی را به ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱  تغییر دهید.

 

1_1_4

مرحله پنجم :

از منوی Line  به بخش Trunk وارد شوید، سپس تیک Registration را غیر فعال نمایید، با توجه به شکل دقت نمایید که تیک های مربوط به Caller ID detection و Echo Cancellation  فعال شده باشد. سپس کلیه خطوط FXO را به شماره ۸۸۸ به صورت Bind  نمایید.

1_1_5

مرحله ششم :

از منوی Routing وارد بخش Routing Table شده و دستورالعمل های ذیل را تایپ نمایید.

 

1_1_6

توضیحات :

  • دستور العمل FXS    ۸   route   IP   ۱۲۷٫۰٫۰٫۱:۵۰۶۰ به معنای این است که پورت های FXS شماره هایی که با ۸ شروع می شوند را از گیت وی خارج نکنند و به عنوان تماس داخلی در نظر بگیرد.
  • دستور العمل IP[192.168.1.217:5060]   X     route   FXS   ۱-۸  به معنای این است کلیه تماس هایی که از طرف آدرس۱۶۸٫۱٫۲۱۷ می آیند به صورت متوالی به پورت های ۱ تا ۸ FXS منتقل شوند.
  • دستور العمل FXS   x    route    IP   ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۱۷:۵۰۶۰   به معنای این است پورت های FXS هر شماره ای را که گرفتند، تماس ها به سمت آدرس ۱۶۸٫۱٫۲۱۷ منتقل شوند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.