آخرین خبرها
خانه | مقالات | امنیت | حفره های امنیتی

حفره های امنیتی

امنیت شبکه های مردم و آسایش روانی و روحی مردم در گرو این است که سیستم های امنیتی دارای بخش هایی مجزا برای بلوکه کردن انواع نفوذی های راداری، ماهواره ای، مانیتوری، بلوتوثی، اینفرردی، تلفنی و … باشند.
حفره های امنیتی :
هر چند روز به روز به نرم افزارهای امنیتی و اینترنت سیکوریتی ها و آنتی ویروس ها اضافه می شوند، اما هنوز تا هنوز که هست، این نرم افزارها در مقابل حفره های امنیتی و ویروس ها و هکرها دوامی ندارند. چرا که امروزه از زمین و هوا و هر راهی که فکرش را بکنید به برنامه های شما نفوذ پیدا می کنند.
روزهای اولیه دغدغه بشر برای حفظ اطلاعات فقط و فقط جلوگیری از ویزوسی شدن سیستم بود، اما امروزه با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه تکنولوژی، تنها حفاظت اطلاعات در برابر ویروس کفایت نمی کند؛ چرا که شیوه های نوینی برای ورود به سیستم ها ابداع شده است که شاید برای بعضی ها درک آن سخت باشد.
امروزه با استفاده از رادارها، ماهواره ها، حتی مانیتور شما، همچنین با استفاده از نرم افزارهای ردیابی و نرم افزارهای خاص گوشی ها و با استفاده از بلوتوث و وای فای و اینفررد و … به راحتی می توانند به سیستم شما نفوذ پیدا کنند.
حال بحث این است که یک نرم افزار امنیتی تا چه حدود می تواند جلوی نوذ این همه نفوذی را با این گستردگی بگیرد؟!!
هر چند که یکی از بخش هایی که جلوی امنیت قوی اطلاعات مردم را می گیرد، همین بخش اطلاعات و امنیت است، اما باید برای رفاه مردم هم که شده و برای آسایش روانی مردم در عرصه ی امنیت اطلاعاتشان، تا حد ممکن جلوی نفوذ ورودی هایی که از طریق موارد ذکر شده بیان شد، گرفته شود.
در این هیچ شکی نیست که امروزه با ترفندهای خاص از طریق ماهواره، رادار، مانیتور شما، و حتی از طریق نرم افزارهای خاص گوشی مانند بلوتوث، اینترفررد، وای فای، جی پی اس و … به راحتی به سیستم شما نفوذ پیدا می کنند.
در انیجا که گستردگی نفوذ به سیستم ها رو به افزایش است، لازم است که نرم افزارهای امنیتی در برابر این نوع نفوذها، سیستم شخص را محافظت کنند، تا شخص گرفتار مشکلات روحی و روانی نشود.
در مورادی مشاهده شده است که نفوذ در سیستم تا حدی جلو رفته است، که کانکشن اینترنتی شخص دوبله شده و به نظر می رسد که دو نفر از این سیستم و کانکشن استفاده می کنند.
حتی مواردی مشاهده شده است که اگر شخصی مودم ایکس دارد و تنظیماتش را ریست می کند، ناگهان صفحه ی تنظیمات تبدیل به صفحه تنظیمات مودم وای می شود.
برخی ها برا ین اعتقاد هستند که وقتی مکان سیستم خود را تغییر می دهند، زمان روشن کردن کامپیوتر، موجی را احساس می کند که صدای ضعیفی ویزه ای در گوششان به مدت چند ثانیه به صدا درمی آید. و این نشان از این است که سیستم ماهواره ای یا راداری روی سیستم آنها تنظیم شده است و با تغییر مکان سیستم شخص، برای ردیابی آن طول موجی می فرستد که گاهی چنان قوی است که گوش را و روان شخص را اذیت می کند.
به هر حال اگر امنیت امروزی اصلاح نشود، نه تنها امنیت اطلاعات مردم، بلکه امنیت روانی و روحی شخص به خطر می افتد.
اما کوچکترین موردی که فراموش شده است که نقش مهمی در امنیت دارد، نوع سیستم کانکشن شدن به اینترنت می باشد. در جعبه های کانکشن، فقط یوزر نیم و پسورد وارد می شود که این یوزر نیم به همراه آی پی شما و حتی نوع اینترنت شما و حجم و سرعتش، در برخی سایت ها نمایش داده می شود و بدون شک و به حتم برخی هستند که پسورد شما را هم می بینند. خارج از نمایندگی ها اینترنتی که اینترنت شما را ساپورت می کنند.
با همه این صحبت ها، مورد دیگری هم که به نظر کم اهمیت می رسد، وجود دارد. امروزه خیلی ها هستند که از طریق درایورهای نصب شده روی کامپیوتر و حتی فضاهای مجازی روی کامپیوتر شما به شما نفوذ پیدا می کنند و شاید دلیل اینکه شما برخی مواقع کنترل موس، کی برد، سی دی رام، دی وی دی رام و یا اینترنت خود را از دست می دهید و حتی سیستم شما را وادار به خاموش و یا ریست شدن می کنند، همین باشد.
با این تفاصیل، یک نرم افزار امنیتی قوی، نه تنها باید در مقابل ویروس ها، تروجان ها، کرم ها، بد افزارها و … مقابله کند، بلکه باید در برابر ورود بلوتوثی ها، اینفرردها، طول موج های راداری و ماهواره ای، جی پی اس ها، نفوذی های مانیتوری، موبایل ها و حتی سایر خط تلفن هایی که به شما نفوذ پیدا می کنند، و حتی در برابر کنترل درایورهای نصب شده روی سیستم شما، مقابله کنند و این نوع مقابله در حیطه گسترده کار بسیار دشواری است.
شاید دلیل اصلی تمام این مشکلات برگردد به سیستم امنیت و اطلاعاتی که برای دسترسی به اطلاعات خاصی از شخص خاصی در مکان خاصی، اختیار دارد، حتی اگر به اشتباه باشد یا به ضرر شخص در حیطه سلامت روحی و روانی باشد.
به هر حال برای حفظ امنیت مردم و تأمین سلامت روانی و روحی مردم، باید این گونه سیستم های امنیتی ارتقاء یابند و در موارد ذکر شده، سیستم مردم را محافظت کنند. به طوری که تمام این نرم افزارهای امنیتی، دارای بخش های مجزایی برای بلوکه کردن بلوتوثها، اینفرردها، جی پی اس ها، طول موج های ماهواره ای و راداری نفوذی، تلفن های نفوذی، راههای نفوذی مانیتوری و … باشند.
هر چند که سودجویی و خود سیستم امنیت و اطلاعات مانعی برای پیشرفت این گونه سیستم های امنیتی هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.