آخرین خبرها
خانه | اخبار | دانگلی برای اتصال خودرو به ارتباطات LTE و وای‌فای

دانگلی برای اتصال خودرو به ارتباطات LTE و وای‌فای

در چند سال اخیر سامسونگ فعالیت‌های زیادی در حوزه خودروهای هوشمند و خودروهای متصل انجام داده است ولی همیشه شاهد بودیم که محصول و راهکار جدیدی برای اتصال خودروها به شبکه اینترنت یا شبکه‌های موبایل پرسرعت رونمایی کرده است. اما در نمایشگاه کنفرانس جهانی موبایل بارسلونا این شرکت از یک دانگل برای اتصال خودروهای قدیمی به شبکه‌ موبایل LTE پرده‌برداری کرد.

خودروهایی که در دو سال اخیر ساخته شده باشند از یک درگاه به نام OBD II استفاده می‌کنند. اکنون، سامسونگ از این فرصت استفاده کرده و یک دانگل شبکه LTE به نام Connect Auto رونمایی کرد که امکان اتصال خودروهای قدیمی را به شبکه موبایل LTE و وای‌فای و به طبع آن اینترنت فراهم می‌کند. این دانگل اجازه می‌دهد خودرو به سرویس‌هایی که روی این شبکه‌ها برای خودروها مانند برنامه‌های موقعیت‌یاب یا راهنمای ترافیکی دسترسی داشته باشد.

همچنین، دستگاه‌های موبایل دیگر داخل خودرو از این طریق می‌توانند به شبکه اینترنت متصل شوند. Connect Auto از سیستم‌عامل تایزن سامسونگ بهره می‌برد و در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ روانه بازار خواهد شد. سامسونگ می‌گوید اپراتور مخابراتی AT&T اولین شرکتی مخابراتی امریکایی است که روی این دانگل سرویس‌های LTE پر سرعت خود را عرضه می‌کند. هنوز قیمت این دانگل اعلام نشده است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.