آخرین خبرها
خانه | اخبار | دسترسی به 20 درصد سایت‌های اینترنتی جهان مسدود است

دسترسی به 20 درصد سایت‌های اینترنتی جهان مسدود است

مطالعه جهانی “گروه حقوق آزاد”(ORG) نشان داد که از هر 5 سایت یک پایگاه اینترنتی توسط ISPها، مراکز ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی یا دیگر سازمان‌های کنترل اینترنت فیلتر هستند.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز در بررسی‌های خود بیش از 100 هزار سایت اینترنتی را مورد بررسی انجام داد و در پایان متوجه شد 20 هزار سایت از آن‌ها در سرویس‌ دهندگان مختلف اینترنتی مسدود هستند.
این اتفاق نشان می‌دهد که یک‌پنجم سایت‌های اینترنتی جهان فیلتر هستند که این محدودیت به دلایل مختلف در ISPها صورت می‌گیرد.
گروه ORG در پایان بررسی‌های خود اعلام کرد: «دولت‌ها از ابزارهای فیلترکننده استفاده می‌کنند تا دسترسی کودکان و جوانان را به محتوای نادرست محدود کنند و افراد زیر 18 سال به همه محتوای اینترنتی دسترسی نداشته باشند».
این مرکز در ادامه گزارش خود توضیح داد: «در برخی کشورها این اتفاق با اهداف سیاسی دنبال می‌شود و به هر حال با هر هدفی یک‌پنجم سایت‌ها در جهان فیلتر می‌شوند».
“جیم کیلاک”(Jim Killock) مدیر این مرکز هم اظهار داشت: «ما در این اقدام سعی کردیم متوجه شویم که چه میزان از سایت‌های اینترنتی جهان از دسترس مردم دور هستند. بررسی‌ها نشان داد که از هر 5 سایت اینترنتی یک پایگاه فیلتر هستند و نمی‌توان به آن‌ها دسترسی داشت».

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.