آخرین خبرها
خانه | اخبار | رگولاتوری: برای اینترنت با سرعت بیش از 2مگ هم تعرفه می‌گذاریم

رگولاتوری: برای اینترنت با سرعت بیش از 2مگ هم تعرفه می‌گذاریم

شرکت‌های ADSL باید سرعت بالاتر از 2 مگ را با قیمت مشابه 2 مگ ارائه دهند و به همین دلیل برخی شرکت‌ها فروش سرعت‌های تا 10 مگ را متوقف کرده‌اند. معاون رگولاتوری می‌گوید: این ایراد به دلیل نبود پیش‌بینی تعرفه سرعت بیش از 2 مگ بوده که به زودی اصلاح می‌شود.

برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده ADSL که سرعت‌های دو مگ، چهار مگ، 6 مگ و تا 10 مگ را ارائه می‌دادند به دلیل تعرفه نامتناسب این سرویس‌ها، ادامه سرویس‌دهی را متوقف کردند.
آنها می‌گویند سازمان تنظیم مقررات اعلام کرده که سرعت‌های بالاتر از 2 مگ نیز باید با تعرفه مشابه سرویس 2 مگ ارائه شوند که شرکت‌های PAP معتقدند این تعرفه‌ها صرفه اقتصادی برای ارائه سرعت‌های بالاتر ندارد.
از این رو برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده ADSL به ارائه سرعت‌های تا 2 مگ بسنده کرده‌اند و سرویس‌های سرعت بالاتر را حذف کرده‌اند.
در خصوص علت اعلام این دستورالعمل از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تاکنون برای سرعت‌های بالاتر از دو مگابیت بر ثانیه تعرفه وجود نداشت و در دستورالعمل تعرفه‌گذاری تعرفه‌ای برای این موارد دیده نشده بود که در حال اصلاح این مورد و اضافه کردن تعرفه سرعت‌های بالاتر به مصوبه تعرفه‌ها هستیم.
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص زمان اصلاح این مورد، گفت: پیش‌بینی می‌شود اصلاحیه لازم در دستور کار جلسه آینده کمیسیون تنظیم و مقررات قرار گیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.