آخرین خبرها
خانه | آموزش | شرایط نصب دوربین

شرایط نصب دوربین

– میزان روشنایی : نوع دوربینی که انتخاب می کنید باید متناسب با روشنایی موضوع مورد نظر باشد که لازم است مونیتور گردد .شرایط کاری مناسب برای دوربین های رنگی میزان روشنایی بالای ۳۰۰ لوکس است . در صورتیکه نیاز است تا شی را در شرایط نوری ضعیف مونیتور نمایید بهتر است تا نور مناسب را در اطراف شی مورد نظر ایجاد نمایید ویا از دوربین های با حساسیت بالا استفاده نمایید ویا از دوربین های با اشعه اینفرار استفاده کنید .
– دما ، میزان بارندگی ، گردو غبار : شرایط کاری مناسب از نظر رطوبت برای دوربین ها بین ۱۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد است . در صورتیکه در شرایط دمایی غیر از بازه دوربین بخواهد وارد عمل شود باید درون محافظ قرار گیرد . یکی دیگر از مهم ترین مواردی که میتواند باعث آسیب رساندن جدی به دوربین گردد ایجاد شبنم درون دوربین و یا اطراف آن به علت بالا رفتن میزان رطوبت محیط می باشد که این امر سبب زنگ زدن ویا خورده شدن دوربین ودر نتیجه از کار افتادگی زود هنگام دوربین میگردد .
– امواج الکترومگنتیو : در صورتیکه دوربین در نزدیکی سیم های فشار قوی و یا ایستگاه های رادیویی قوی نصب گردد در هنگام مونیتور کردن ممکن است بر روی مونیتور نویزمشاهده شود یکی از روش هایی که میتوان این ایراد را برطرف نمود استفاده از سیم ارت است .
– مناطق قابل اشتعال : در بسیاری از شرایط کاری مانند سایت های پترو شیمی ، تونل های حفاری که در آنها امکان وجود گازهای قابل اشتعال وجود دارد و یا مکان هایی که مایعات قابل اشتعال در آنها وجود دارد نصب سیستم های الکترونیکی و دوربین های امنیتی نیازمن به استفاده از امکانات ویژه می باشد از جمله این امکانات میتوان به استفاده از کاورهای محافظ در برابر سوختن اشاره کرد که باید در نصب دوربین ها در این اماکن مورد توجه قرارگیرد .
– تشعشعات : از آنجا که بسیاری از المان های CCD که در ساختمان دوربین ها به کار می روند نسبت به تشعشعات آسیب پذیر هستند در صورتی که دوربین بخواهد در مناطقی که در معرض تشعشعات رادیو اکتیویته است نصب گردد باید از CCD های مقاوم در برابر اشعه و یا خلقه های Image-pickup استفاده نمود. در آزمایشگاههای اشعه X رویه لنز دوربین ها به طور مداوم دچار رنگ پریدگی می گردد و سبب محو شدن تصاویر به دست آمده خواهد شدو لکه های سفیدی بروی این تصاویربه وفور ایجاد میگردد، بنابراین این نوع دوربین ها معمولاً باید درون محفظه های مناسبی قرار گیرند .

Onvif چیست ؟
یک استاندارد جهانی با هدف تسهیل در ارتباط فیزیکی محصولات حفاظتی تحت شبکه و ایجاد یک استاندارد بین المللی جهت ارتباط محصولات تحت شبکه از شرکت های مختلف با یکدیگر هدف این نوع استاندارد می باشد .
Onvif در سال ۲۰۰۸ توسط سه شرکت اکسیژ، بوش و سونی بوجود آمد .
این استاندارد سه هدف زیر را دنبال می کند :
۱- استانداردی جهت ارتباط بین دستگاههای ویدوئی تحت شبکه
۲- ایجاد قابلیت همکاری بین محصولات ویدوئی تحت شبکه بدون در نظر گرفتن شرکت سازنده
۳- عملکرد آزاد بین تمام شرکت ها و سازمان ها
هسته اصلی این استاندارد onvif تغریف شبکه ویدوئی در چهار چوب ارتباطات بر اساس IETF و استاندارد های وب شامل تنظیمات IP و حفاظتی می باشد . مشخصات نسخه اصلی ( ۱٫۰ version ) به شرح زیر است :
۱٫ تنظیم IP
۲٫ کشف دستگاه
۳٫ مدیریت دستگاه
۴٫ تنظیم رسانه ها
۵٫ مشاهده زمان واقعی
۶٫ دسترسی به رویدادها
۷٫ کنترل چرخشی
۸٫ تجزیه و تحلیل تصویر و فیلم
۹٫ امنیتی
ورژن دوم onvif شامل بخش ذخیره سازی و بخش های بیشتر تجزیه و تحلیل را شامل می شود .

منبع:www.elm-co.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.