آخرین خبرها
خانه | اخبار | مايكروسرورهاي سوپرمايكرو

مايكروسرورهاي سوپرمايكرو

شركت سوپرمايكرو اعلام كرد که مي‌خواهد مايكروسرورهايي با كمترين مصرف انرژي بسازد تا شركت‌هاي گوناگون، با هر سطحي از گستردگي، بتوانند از آن براي راهكارهاي ذخيره‌سازي و دسترسي به اطلاعات استفاده كنند. اين مايكروسرورهاي ذخيره‌ساز در اندازه 1U م(32 اينچ) بوده و از پردازنده‌هاي كم مصرف Atom C2750 شركت اينتل استفاده مي‌كنند.

اين پردازنده‌ها از فناوري ساخت 22 نانومتري بهره می‌برند و براي مراكزداده كلاود و محيط‌هاي فوق‌مقياس‌پذير با مصرف كم انرژي مناسب‌اند. البته، مدل‌هاي ديگر اين مايكروسرور با پردازنده‌هاي Xeon E3-1200 و E5-1600/2600 v2 نيز وارد بازار خواهند شد كه مصرف انرژي بيشتري دارند و براي مصارف با باركاري زياد تدارك ديده مي‌شوند. براي دستيابي به حداكثر ظرفيت ذخيره‌سازي روي اين سرورها از هاردديسك‌هاي 3.5 اينچي ساتا استفاده مي‌شود. به اين ترتيب، هر سرور حداكثر 48 ترابايت يا 72 ترابايت فضاي ذخيره‌سازي دارد. به شرط این‌که، از 12 درايو تعویض‌پذیر بهره گیرد.

شركت سوپرمايكرو مي‌گويد پايين‌ترين رده اين ميكروسرورها با نامA1SA7-2750 از يك پردازنده Atom اينتل با 8 هسته مركزي بهره مي‌برد و بالاترين ميكروسرور با نام X9SRH-TPF از پردازنده Xeon E3-1200 v3 با 6 تا 12 هسته پيكربندي خواهد شد. منبع ‌تغذيه اين دو ميكروسرور نيز به ترتيب 400 و 600 وات است. ميكروسرورها چند سالي است كه در ميان شركت‌ها خواهان زيادي يافته‌اند و كاربري‌هاي گوناگوني دارند كه از جمله آن به‌كارگيري در سرويس‌دهنده‌هاي توزيعي با بار كاري كم و مراكزداده چند سطحي است.

تجزيه و تحليل اطلاعات، هادوپ، اجراي سيستم‌عامل‌هاي سرور، ذخيره‌سازي، پلتفرم‌هاي ذخيره‌سازي شئ‌گرا و بيگ ديتا، ديگر اهداف اين مايكروسرورها هستند. پردازنده‌هاي سري Atom اينتل و پردازنده‌هاي سرور با معماري ARM رقابت تنگاتنگي را در اين بازار دارند كه به نظر مي‌رسد روي مايكروسرورهاي فوق، اينتل برنده نهايي است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.