آخرین خبرها
خانه | اخبار | مایکروسافت با پشت سر گذاشتن ExxonMobil به دومین کمپانی بزرگ دنیا تبدیل شد

مایکروسافت با پشت سر گذاشتن ExxonMobil به دومین کمپانی بزرگ دنیا تبدیل شد

کمپانی مایکروسافت با تغییر مدیر عامل و اتخاذ استراتژی‌های جدید توانسته نظر بازار را به خود جلب کرده و با رشد ۳۳ درصدی ارزش سهامش، حالا به بزرگترین کمپانی دنیا تبدیل شده است

مایکروسافت به دومین کمپانی ارزشمند دنیا تبدیل شد. این ارزیابی بر اساس بازار سرمایه صورت گرفته است. بازار سرمایه مایکروسافت حالا به ۴۰۸ میلیارد دلار رسیده است. پیش از این کمپانی «اکسون موبیل» عنوان دومین کمپانی بزرگ دنیا را در اختیار داشت، اما به خاطر افت قیمت نفت طی ۵ ماه گذشته، حدودا ۴۷ میلیارد دلار از ارزش بازار این کمپانی کاسته شده است.

ارزش سهام مایکروسافت در سال جاری ۳۳ درصد بیشتر شده که به معنای افزایش ۱۰۰ میلیارد دلار بازار سرمایه ردموندی ها است. اپل همچنان با ارزش ۶۶۱ میلیارد دلار، عنوان بزرگ‌ترین کمپانی دنیا را در اختیار دارد.

حدودا ۴ سال پیش کمپانی اپل توانست عنوان اول در بازار سرمایه را از ExxonMobil بگیرد و این کمپانی بزرگ نفتی را به جایگاه دوم بفرستد. حالا مایکروسافت هم بار دیگر اکسون موبیل را با چالش جدیدی مواجه کرده و عنوان دوم را از آن خود کرده است. شاید این موضوع نشان‌دهنده اهمیت روزافزون صنعت کامپیوتر و فناوری و رشد پرشتاب آن باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.