آخرین خبرها
خانه | اخبار | مدیرعامل ایرانسل: گسترده‌ترین شبکه دیتا و اینترنت همراه در کشور متعلق به ایرانسل است

مدیرعامل ایرانسل: گسترده‌ترین شبکه دیتا و اینترنت همراه در کشور متعلق به ایرانسل است

امروز ایرانسل در نشست خبری که به مناسبت هشتمین سالگرد تاسیس این اپراتور در مقر این شرکت برگزار شد، اطلاعات جامعی را در باره‌ی عملکرد ایرانسل در سال گذشته ارائه کرد و به معرفی سرویس‌های جدید خود پرداخت. مدیرعامل ایرانسل در خلال صحبت‌های خود، شبکه‌ی دیتا این شرکت را گسترده‌ترین در کشور دانست.

علیرضا قلمبر دزفولی گفت:

ایرانسل با نصب بیش از 135 هزار TRX دارای گسترده‌ترین شبکه دیتا و اینترنت همراه در کشور از طریق 2G،2.5G،GPRS،EDGE،3G و4G است و 10 مرکز سوئیچ اصلی در تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، بابل، کرج، همدان و اهواز و 53 مرکز سوئیچ فرعی نیز در 31 استان کشور قرار دارند.

مدیرعامل ایرانسل در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت: پوشش ایرانسل فراتر از تعهدات است. تعهدات پروانه ایرانسل در سال نهم برای پوشش جاده‌ای 9.089 کیلومتر بوده و عملکرد شهریور ماه 93 به 28.229 کیلومتر رسیده و 210.6 درصد بیش از تعهدات خود عمل کرده است.به گفته دزفولی، پوشش جمعیتی نیز طبق تعهدات پروانه باید 76.03 درصد باشد و ایرانسل با عمکرد 84.1 درصدی، 8.1 درصد جلوتر از تعهدات خود است.

irancell fail rate

دزفولی در ادامه گفت، گسترش فراتر از انتظار شبکه‌ی ایرانسل موجب نشده تا این اپراتور، کیفیت را فراموش کند و همواره در ایرانسل کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت داشته است.

او با اشاره به اینکه در حوزه‌ی کیفیت شبکه، نرخ قطع ناخواسته مکالمات براساس استاندارد  در سال نهم قراردادی یک درصد است، گفت: این رقم در وضعیت فعلی شبکه ایرانسل باوجود اجرای فرایند ارتقای شبکه به نسل‌های بالاتر 0.77 درصد است. براساس پروانه استاندارد نرخ قطعی مکالمات باید یک درصد باشد که این رقم به عنوان نمونه در شیراز 0.8 درصد، در تهران 1.2 درصد، در مشهد 0.6 درصد، در ساری کمتر از 0.3 درصد، در بابل کمتر از 0.29 درصد، در اهواز 0.56 درصد، در گرگان کمتر از 0.39 درصد، و در یزد نیز کمتر از 0.58 درصد است.

irancell monitoring network

ایرانسل برای اینکه نشان دهد نرخ قطعی در شبکه‌ی این اپراتور براساس اعداد و ارقام اعلام شده است، بصورت زنده نرخ قطعی بعضی از شهرهای بزرگ مانند تهران و مشهد را از طریق نرم‌افزار مانیتورینگ ایرانسل به نمایش گذاشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.