آخرین خبرها
خانه | اخبار | نخستین سوییچ اوپن‌ اترنت جهان با سرعت ۱۰۰ گیگابیت

نخستین سوییچ اوپن‌ اترنت جهان با سرعت ۱۰۰ گیگابیت

با شتاب گرفتن حرکت به سوی معماری‌های شبکه‌های اترنت ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ گیگابیتی، باید منتظر ورود نسل جدیدی از محصولات باشیم. شرکت Mellanox Technologies نیز با درک این نیاز بازار، نخستین سوییچ Open Ethernet دنیا را با سرعت‌های ۲۵ و ۱۰۰ گیگابیت معرفی کرد. استاندارد Open Ethernet اجازه می‌دهد کاربران برحسب نیاز خود سوییچ را بلوک‌بندی و از سرعت‌های مختلف در شبکه استفاده کنند.

 بنابراین، Spectrum SN2700 نخستین سوییچ ۳۲ درگاهی غیر بلوک‌بندی شده دنیا است که می‌تواند سرعت‌های ۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ گیگابیت را روی درگاه‌های مختلف برای شبکه فراهم کند. معماری باز این سوییچ اجازه می‌دهد در شبکه به شکل‌های مختلفی پیکربندی شود. مثلاً می‌توان این سوییچ را به‌صورت ۳۲ درگاه ۱۰۰GbE، سی و دو درگاه ۴۰/۵۶GbE، شصت و چهار درگاه ۱۰GbE، شصت و چهار درگاه ۲۵GbE یا ۶۴ درگاه ۵۰GbE پیکربندی کرد.

همچنین، این سوییچ می‌تواند در پارامترهایی مانند توان خروجی، تأخیر لحظه‌ای، بهبود مصرف انرژی و مقیاس‌پذیری متفاوت‌تر از سوییچ‌های اترنت سنتی ظاهر شود. برای مثال، این سوییچ توان خروجی برابر ۶٫۴ ترابایت بر ثانیه و تأخیری ۳۰۰ نانوثانیه‌ای روی شبکه‌های ۱۰۰ گیگابیت به دست می‌دهد، در حالی که مصرف انرژی آن ۷٫۵ وات برای هر درگاه اترنت است. یکی از حامیان این سوییچ شرکت کانونیکال توسعه‌دهنده توزیع لینوکس اوبونتو است. افزودن چنین سوییچی به مراکز داده موجب افزایش سرعت و کارایی می‌شود و حرکت به سوی معماری‌های با سرعت‌های بالا را افزایش می‌دهد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.