آخرین خبرها
خانه | اخبار | پهنای باند کشور 700 گیگابیت افزایش یافت

پهنای باند کشور 700 گیگابیت افزایش یافت

وزیر ارتباطات گفت: در ۱۰ ماه گذشته پهنای باند داخلی از ۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه به ۱۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است که خود موجب افزایش کل سرعت اینترنت می‌شود.
به گزارش تسنیم، محمود واعظی وزیر ارتباطات چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، شبکه ملی اطلاعات را یک شبکه گسترده دانست که مصوب شورای عالی فضای است و گفت: دولت به خوبی می داند که قرار است چه اقدامی انجام شود.
وی افزود: آنچه که مردم باید بدانند کلیات، کارآمدی، محصولات و دستگاه‌هایی است که در این شبکه فعالیت دارند، این که همه افراد بخواهند بدانند دقیقا ما چه می‌کنیم ضروری نیست.
واعظی تصریح کرد: حال اگر کسی که مقداری فناوری اطلاعات(IT ) می‌داند درباره شبکه ملی اطلاعات نظر دهد، برخی نظراتی که ارایه می‌دهند ارتباطی با کار ما ندارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که کار شبکه ملی اطلاعات در حال انجام است، گفت: تا چند ماه دیگر برای اجرای این شبکه به مناقصه خواهیم رفت و اولین گام آن برداشته می‌شود.
وی ادامه داد: مصوبات شورای عالی فناوری اطلاعات، این وزارتخانه را به سمت دولت الکترونیک سوق می دهد. در 10 ماه گذشته پهنای باند داخلی از 500 گیگابیت بر ثانیه به 1200 گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است که خود موجب افزایش کل سرعت اینترنت می شود.
واعظی، اقدام دیگر دولت را افزایش میزبانی‌های داخل کشور بیان کرد و گفت: در گذشته 90 درصد میزبانی‌های ارتباطی از خارج از کشور تامین می‌شد، در حالی که اکنون این رقم به 30 درصد میزبانی‌های داخلی و 70 درصد میزبانی‌های خارجی رسیده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.