آخرین خبرها
خانه | اخبار | ۷۰ درصد کاربران به رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی رای دادند

۷۰ درصد کاربران به رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی رای دادند

در یک نظرسنجی که اخیرا در فضای مجازی انجام شد، بیش از ۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان به رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی رای دادند.
به دنبال استقرار دولت یازدهم و شعار و تلاش آن برای رفع محدودیت در فضای مجازی، بحث در باره چند و چون آزادی و یا فیلتر شدن سایت‌های اینترنتی و به ویژه شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.
در این خصوص، برخی وزرا و مدیران دولت، از لزوم توجه بیشتر به حقوق کاربران و جلوگیری از برخوردهای سلبی، و نیز آزادی دسترسی کاربران به اطلاعات و بهره‌برداری از امکانات این فضا تاکید کردند.
همچنین حجت‌الاسلام حسن روحانی نیز قبل و پس از انتخابات ریاست جمهوری، بر آزادی شبکه‌های اجتماعی و دسترسی کاربران تاکید داشت.
در نظرسنجی جدیدی که در اینترنت و توسط سایت ایتنا انجام شد، از مخاطبین پرسیده شده بود که: «نظر شما به عنوان یک شهروند/کاربر درباره رفع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی چیست؟»
گزینه‌های این نظرسنجی برای پاسخ عبارت بودند از: «باید بدون قید و شرط رفع فیلتر شوند»، «بدلیل داشتن جنبه‌های منفی باید همچنان فیلتر بمانند» و «نظر صریحی ندارم».
بیش از ۷۰ درصد کاربران شرکت کننده در این نظرسنجی، خواستار گشایش در این زمینه و رفع محدودیت در دسترسی آزاد به این شبکه‌ها شدند.
همچنین نزدیک به ۱۴درصد کاربران نیز به گزینه دوم رای داده و خواهان ادامه فیلترینگ این شبکه‌ها بدلیل عوارض منفی آنها شدند.

6درصد شرکت کنندگان نیز به گزینه سوم رای دادند.

گفتنی است بیش از چهارهزار و سیصد نفر در این نظرسنجی شرکت کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.