آخرین خبرها
خانه | اخبار | Wi-Fi به‌زودی به‌روز می‌شود

Wi-Fi به‌زودی به‌روز می‌شود

داستان توسعه فناوری Wi-Fi مانند بسیاری دیگر از فناوری‌های امروزی برای کاربران حیاتی به‌نظر می‌رسد و البته مراکز خبری اعلام کرده‌اند که خبرهای خوبی در راه است.
به گزارش ایتنا از رایورز، استاندارد کنونی شبکه بی‌سیم Wi-Fi با نام 802.11 شناخته می‌شود که در سال ۱۹۹۱ توسط شرکت NCR Corporation و مرکز مخابراتی AT&T ساخته شد و در ابتدا فقط برای سیستم‌های مربوط به صندوق‌داری مورد استفاده قرار می‌گرفت.
البته مدت زیادی طول نکشید تا صنعت IT مزایای این فناوری را کشف کند و همین اتفاق موجب شد تا ظرف مدت‌زمان کوتاه استانداردهای ویژه برای شبکه‌های محلی WLAN تعریف شود تا این سیستم در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
برای بیش از یک دهه Wi-Fi در دو باند ۲.۴ و ۵ مگاهرتزی مورد استفاده قرار گرفت و البته، افزایش روز افزون کاربران به اینترنت بی‌سیم باعث شد تا در نهایت استاندارد WiGig با نام 802.11ad تعریف شود.
در حال حاضر شرکت‌های مایکروسافت، کوالکام، اینتل، سیسکو، Atheros، MediaTek و بسیاری دیگر از بزرگان فناوری تشکلی را تشکیل دادند که با نام WiGig Alliance شناخته می‌شود و در آن استانداردی با نام WirelessHD تعریف شده است که می‌تواند دنیای خدمات بی‌سیم محلی را متحول کند.

کارشناسان بر این باورند که استاندارد جدید WirelessHD با سرعت بسیار بالاتر فعالیت می‌کند و بر این اساس می‌تواند امکان بارگذاری فایل‌های تصویری در فاصله زمانی کوتاه‌تر را فراهم آورد.
در حال حاضر تلاش می‌شود تا استاندارد WirelessHD قابلیت ارایه خدمات برپایه باند ۶۰ گیگاهرتزی را فراهم کند و به گفته کارشناسان، این همان دلیلی است که تشکل WiGig Alliance شکل گرفته است.
لازم به ذکر است که در این تشکل دیگر استانداردها از جمله WHDI نیز تعریف شده‌اند که هرکدام از آنها برای قابلیت‌های به‌خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرند.
به گفته مدیر مرکز WiGig Alliance، نخستین خدمات مبتنی بر استاندارد WiGig با توانایی‌های متفاوت از اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی به دست کاربران جهانی می‌رسد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

استفاده از مطالب سايت تنها با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه پرداز می باشد.